A0  A+  A-    
 STRONA GŁÓWNA BIP » Poprzednia strona » Odczyt wiadomości
Menu:
Organy Powiatu
Starostwo Powiatowe
Oświadczenia majątkowe
Gminy
Jednostki organizacyjne
Powiatowe Służby, Inspekcje i Straże
Spółki prawa handlowego
Organizacje pozarządowe
Finanse i mienie
Nabór pracowników
Przetargi
Licytacje
Jak załatwić sprawę
Aktualności
Ostrzeżenia pogodowe
Wykaz danych zawierających informacje o środowisku i jego ochronie
Kontrole
Petycje
Lobbing
Kontakt
Instrukcja obsługi
Nieodpłatna pomoc prawna
Informacja publiczna
Obsługa osób niepełnosprawnych
Wybory samorządowe 2018
Prawo miejscowe
Redaktorzy strony
Statystyka odwiedzin
Statystyka czytalności
  
Skargi i Wnioski
Rejestr zmian
Mapa serwisu
Wyszukiwarka


»Wyszukiwanie zaawansowane
Archiwalne menu:
Podstawy prawne działania powiatu
Sprzedaż nieruchomości powiatu
Wybory samorządowe 2010
Wybory samorządowe 2014
Ostatnie 5 wiadomości:
» Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odwołuje przetarg ustny nieograniczony
» Informacje o instalacjach wytwarzających pole elektromagnetyczne, objętych obowiązkiem zgłoszenia.
» UKS „Kowaliki” przy SP im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich – postępowanie likwidacyjne
» Informacja Polskiego Towarzysztwa Psychologicznego w Olsztynie o działaniu telefonicznej pomocy psychologicznej w związku z koronawirusem
» Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 16 - przymrozki/1
 • Aktualności
 • Projekt „Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim’’ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  Szanowni Państwo
  Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. Św. Łukasza w partnerstwie z Powiatem Oleckim, od 1 września br. do lutego 2015 r., w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizuje projekt pn.„Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim”.

  Czym są konsultacje społeczne?
  Konsultacje społeczne to proces, w trakcie którego przedstawiciele władz (każdego szczebla: od lokalnego do centralnego) prezentują obywatelom swoje zamierzenia bezpośrednio lub pośrednio dotyczące ogółu czy lokalnej społeczności, zbierają ich opinie związane z tymi planami. Jest to jedna z najważniejszych form dialogu społecznego.
  Jakich zamierzeń władzy dotyczą konsultacje społeczne?

  Konsultacjom społecznym mogą być poddawane zamierzenia władz rządowych i samorządowych związane z przewidzianymi prawem działaniami w zakresie ochrony środowiska, zagospodarowania przestrzennego, dotyczącymi ważnych interesów mieszkańców i w związku z tym obarczonymi wysokim ryzykiem konfliktów oraz budzącymi silne emocje. Konsultacje mogą dotyczyć zmian w prawie, organizacji życia publicznego, przeprowadzenia inwestycji, sposobu rozwiązania ważnego problemu społecznego lub innych działań, których powodzenie w dużej mierze zależy od akceptacji ze strony obywateli.
  Na czym polegają konsultacje społeczne?

  Samo zakomunikowanie obywatelom zamiarów władzy jest niezwykle istotne, ale w przypadku konsultacji społecznych szczególnego znaczenia nabiera też gromadzenie opinii obywateli na temat zamierzeń oraz uwzględnienie ich w dalszym działaniu.
  Jaki jest cel konsultacji społecznych , jakie korzyści wynikają z ich prowadzenia?

  Celem konsultacji społecznych jest nawiązanie dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzą oraz podejmowanie decyzji, które nie będą antagonizować społeczności i jednocześnie pozwolą na rozwiązanie ważnych kwestii. Występowanie komunikacji zwrotnej pozwala na uniknięcie wielu konfliktów i przyspiesza proces decyzyjny. Przy poszukiwaniu optymalnego rozwiązania duże znaczenie może mieć wiedza mieszkańców o występujących problemach, a także o wcześniej przyjętych sposobach ich rozwiązania. Najważniejszym efektem udziału obywateli i różnych form ich reprezentacji w działaniach władz na rzecz społeczności jest wyższa jakość rozstrzygnięć i poziom społecznej akceptacji dla tych przedsięwzięć.
  W ramach realizowanego projektu przybliżymy Państwu zagadnienie konsultacji społecznych, sposób ich przeprowadzania, metody i techniki zapewniające ich skuteczność. Osobom bezpośrednio zaangażowanym w przeprowadzanie konsultacji społecznych oraz biorącym w nich udział, będziemy służyli wsparciem we wszystkich etapach realizacji procesów konsultacji we wszystkich gminach powiatu oleckiego. O realizacji projektu oraz przeprowadzanych konsultacjach na terenie powiatu oleckiego, na bieżąco będziemy informowali Państwa na łamach prasy oraz na stronie internetowej www.powiat.olecko.pl .

  Wyrażamy nadzieję, że realizowany projekt w jakiejś mierze okaże się owocny dla rozwoju dialogu społecznego w naszym lokalnym środowisku. Zapraszamy do udziału w projekcie pracowników jednostek samorządowych z powiatu oleckiego oraz ich jednostek organizacyjnych jak również przedstawicieli mieszkańców, działaczy organizacji pozarządowych.

  Formularz zgłoszenia można pobrać na stronie www.powiat.olecko.pl . Informacji na temat projektu udziela Pani Edyta Truszczyńska w godz. 800- 1400 pod nr tel. 87 520 22 08.

  Z pozdrowieniem - Realizatorzy projektu


  Data wprowadzenia: 2013-09-18 0947
  Data upublicznienia: 2013-09-18
  Art. czytany: 2227 razy

  » Formularz zgłoszeniowy.doc - rozmiar: 262656 bajtów
  Typ pliku: application/force-download
  Drukowanie dokumentuWiadomość wprowadził: Paweł Ostrowski
  » Pokaż rejestr zmian dla danej wiadomości
  Biuletyn Informacji Publicznej

  Starostwo Powiatowe
  w Olecku  
  19-400 OLECKO
  ul. Kolejowa 32

  Tel.
  87 520 24 75, 520 21 47, 520 22 94,
  87 739 18 65
  Fax: 87 520 32 19

  NIP: 847-15-15-765
  REGON: 790675565
  Godziny urzędowania:

   poniedziałek - piątek,
  od 7.30 do 15.30.

  Strony WWW Starostwa Powiatowego w Olecku  Strony WWW Urzędu Miejskiego w Olecku

  Portal e-Urząd  Elektroniczna Skrzynka Podawcza  Portal Konsultacje społeczne  Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca  Admin


  System BIP Inet